Doporučujeme ubytování

Hotel My Hotel
Cena od: 975 Kč os./noc
Hotel Garni 1.PLAVEBNÍ
Cena od: 845 Kč os./noc
Penzion Zámeček La Veneria
Cena od: 613 Kč os./noc
Hotel Apollon
Cena od: 700 Kč os./noc
Přidat hotel 

Rezervujte ubytování na tel.:
+420 412 554 286
Rezervace ubytování online.


Projížďky na koních


Lednicko Valtický areál > Co prožít > Projížďky na koních

Každá krajina je nejkrásnější z koňského sedla a o té lednické to platí dvojnásob.

Lednicko-valtický areál je protkaný zpevněnými cestami, které se dají projet na kole, projít pěšky i procválat na koni. Bujné oře si můžete vypůjčit v Hippoclubu Lednice.

Lichtenštejnové se často vydávali na projížďku areálem. Zatímco muži preferovali sedlo na koňském hřbetu, dámy se nechávaly vozit v kočáře. Dnešní návštěvníci lednického parku mají také možnost svézt se k nejkrásnějším (a nejbližším) pamětihodnostem v kočárku, taženém párem koní. Hippoclub Lednice organizuje vyjížďky v sezóně pravidelně.

Na výběr je hned několik cest. První, nejkratší trasa vás zavede k Minaretu. Unikátní rozhledna vystavěná podle návrhu architekta Josefa Hardmutha zavdala mnoha nepochopením. Islámský symbol je uprostřed Evropy skutečná rarita. Povídá se, že tu chtěl nejprve kníže nechat postavit kostel, ale pak se s poddanými nějak nepohodl a Minaret je výsledkem jeho hněvu. Ať tak jak tak, z vrchního ochozu je nádherný rozhled na celý park.

Delší cesta vede k Janově hradu – umělé romantické zřícenině, obehnané meandrem Dyje. Dříve se tu páni zastavovali po honech, aby opekli a spořádali ulovenou zvěř. O tom, že se hodovalo vskutku bujaře, svědčí dvě věci: na nádvoří planulo běžně osm ohňů, v hlavním sále nebyl krb – rozjaření hosté topení nepotřebovali. K Janohradu se jde v kočáře dostat dvěma směry: okruhem zleva nebo přes zámecký park.

Hippoclub myslel i na děti. Ty se mohou projet na krotcích ponících. Dospělí, kterým projížďka v kruhu nevyhovuje, ale netroufají si sednout na koňský hřbet bez zaučení, nechť využijí služeb profesionálních jezdců.

Lednice je jako dělaná pro slavnostní příležitosti. Nemusíte patřit mezi zapřísáhlé milovníky koňů, abyste ocenili romantiku svateb v Janohradu. Po obřadě čeká bíle oděnou nevěstu a fešného ženicha projížďka perkem. Odnikud jinud nebudou mít tak nádherné fotky o rodinného alba! ;)


Kontakt

Adresa:
HIPPOCLUB LEDNICE spol. s r.o.,
ul. 21. dubna 4, 691 44
Lednice na Moravě

tel.: 519 340 477, fax: 519 340 885

E-mail: hippoclub@penzion.comVíte že…

Víte, že Roztoky u Prahy skrývají zámek, jež pamatuje nejen slavné majitele a honosné přestavby, ale i selskou bouři? Dnes zde sídlí Okresní muzeum.
Online Travel Solutions ©
foto: Jan Halady, text: Michaela Košťálová