Doporučujeme ubytování

Hotel My Hotel
Cena od: 975 Kč os./noc
Hotel Garni 1.PLAVEBNÍ
Cena od: 845 Kč os./noc
Penzion Zámeček La Veneria
Cena od: 613 Kč os./noc
Hotel Apollon
Cena od: 700 Kč os./noc
Přidat hotel 

Rezervujte ubytování na tel.:
+420 412 554 286
Rezervace ubytování online.


Plavby na loďkách


Lednicko Valtický areál > Co prožít > Plavby na loďkách

Královská řeka Dyje nabízí cestovatelům, kteří zavítali do lednicko-valtického areálu, neobyčejný zážitek. Po její lesklé hladině, obklopené jednou polštáři zelenavé trávy, jindy peřinami měkkého sněhu, pravidelně pluje několik turistických lodí. Pozvání na plavbu za nejromantičtějšími stavbami i nejkrásnější přírodou Lednicko-valtického areálu, přijaly již tisíce návštěvníků.

Nejznámější plavby lednickými zahradami zastřešuje 1. plavební společnost. Její lodě vyplouvají denně od dubna do října (v případě příznivého počasí i o zimních víkendech) z Lednice po dvou trasách. První, kratší cesta nabízí nevšední pohledy na zámecký park v Lednici. Vede od přístaviště pod zámkem k Minaretu. Maurská stavba, nemající široko daleko obdoby, slouží jako vyhlídková věž. Druhá trasa křižuje lužní les až k Janově hradu, umělé zřícenině, v níž se dříve konaly lovecké hostiny. Dneska sem chodí turisti a zamilované páry, toužící říct si své „ano“.

Okolí Lednice je jen malým kouskem lednicko-valtického areálu. Chcete-li vidět z paluby loďky, kymácející se po vlnách azurové Dyje, víc, vydejte se do Břeclavi. Odsud vyplouvají lodě Lodní dopravy dvěma směry. Na sever k zmiňovanému Janohradu, na jih k Pohansku. Kromě archeologického naleziště je tu k vidění lichtenštejnský zámeček. Obě trasy vedou zachovalými lužními lesy. Někdejší velkomoravské hradisko je rekonstruováno; k návštěvě se nabízí muzeum v přírodě i expozice Slovanský památník.

Dolní tok Dyje je z přírodního hlediska obzvlášť zajímavý. Zjistilo se, že tu žije na padesát druhů ryb, a toto číslo není konečné. Nejspíš je tu pohromadě tolik druhů ryb, jako nikde jinde v Česku.


1. Plavební společnost

Adresa:
21. Dubna 3,
691 44 Lednice

Tel.: +420 603 516 358

Lodní doprava

Adresa:
Haškova 3376
690 02 Břeclav

Tel.: +420 725 000 726
e-mail:
info@lodnidoprava.comVíte že…

Víte, že Památník Lidice najdeme v místech, kde stála obec, zničená v červnu 1942 při nacistickém běsnění? Gestapo tu pátralo po původcích atentátu na říšského protektora Heydricha a Lidice srovnalo se zemí.
Online Travel Solutions ©
foto: Jan Halady, text: Michaela Košťálová