Doporučujeme ubytování

Hotel My Hotel
Cena od: 975 Kč os./noc
Hotel Garni 1.PLAVEBNÍ
Cena od: 845 Kč os./noc
Penzion Zámeček La Veneria
Cena od: 613 Kč os./noc
Hotel Apollon
Cena od: 700 Kč os./noc
Přidat hotel 

Rezervujte ubytování na tel.:
+420 412 554 286
Rezervace ubytování online.


Co navštívit


Lednicko Valtický areál > Co navštívit…

Co navštívit v Lednicko-valtickém areálu?

Těžká otázka, na níž lze nejjednodušeji odpovědět: „všecko“. Bylo by k Lichtenštejnům nespravedlivé tvrdit, že ta či ona budova, kterou nechali postavit, za vidění nestojí. Jenže málokdo má na projíždění tak relativně malého kousku vlasti měsíc (a víc).

Chcete-li vidět to nejhonosnější, vydejte se do zámku Lednice. Kolem se prostírá nádherná zahrada přecházející v park, ojíněný vyhlídkou Minaret a umělou zříceninou Janův hrad. Nemusíte chodit pěšky, rádi vás svezou v loďce nebo kočáře, taženém párem koní.

Valtice, nacházející se 7 km na jih od Lednice, si Lichtenštejnové zvolili za pevné sídlo. Je tu majestátný zámek a spousta vinných sklípků. Nejkrásnější pohled na městečko je z nedaleké vyhlídky na Kolonádě Reistně. Když si chtěli páni povyrazit, cestovali na v lesích skrytý zámeček Rendez-vous.

Aby byl výčet veřejně přístupných památek Lednicko-valtického areálu úplný, nesmíme zapomenout na Pohansko kousek od Břeclavi. V interiérech empírového loveckého zámečku zřídilo Městské muzeum Břeclavi expozici Slovanský památník. Ta prezentuje výsledky dlouhodobého archeologického výzkumu zdejšího velkomoravského naleziště. Už pralidi totiž pochopili, že je na jižní Moravě krásně!

Víte že…

Víte, že Zbiroh v CHKO Křivoklátsko je přezdíván za „zámek tří císařů“? Je to proto, že ho postupem času vlastnili Karel IV., Zikmund Lucemburský a Rudolf II.
Online Travel Solutions ©
foto: Jan Halady, text: Michaela Košťálová